13 خط قرمزهای زندگی مشترک که باید در مورد زن ها رعایت کرد

خط قرمزهای یک زن چیست؟

13 خط قرمز رابطه با زنان که هرگز نباید نادیده بگیرید

وقتی با شخص مورد علاقه خود روبه رو می‌شوید شاید خیلی هبیجان زده باشید! ولی یادتان باشد که خط قرمزهای یک زن را نیز هرگز نادیده نگیرید.

شما تصور می‌کنید که با یک زن کامل قرار می‌گذارید …

شما با او ملاقات می‌کنید، او شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد، دوستان شما او را دوست دارند … فقط یک چیزی درست نیست.

بحث و جدال مدام درمی‌گیرد و تنش روز به روز در حال افزایش است.

وقتی اوضاع درست پیش نمی‌رود، تشخیص خط قرمزها مهم هست.

اگر زودتر از آنها را شناسایی کنید می‌توانید قبل از صدمه زدن به کسی برای حل مشکلات یا پایان رابطه تلاش کنید.

مشکل این است، برخی از خط قرمزها به طرز عذاب‌آوری ظریف هستند، به ویژه هنگامی که فقط یک دختر را برای مدت کوتاهی می‌شناسید.

من هم در روابط سخت و سنگین سهم داشته‌ام و آرزو می‌کنم زودتر از آنچه که اتفاقی بیافتد، یاد بگیرم که این شناخت را داشته باشم.

اغلب برای نجات خود خیلی دیر است:

52٪ از مردان اختلال نعوظ را تجربه می‌کنند، اما چند نفر در مورد آن صحبت می‌کنند؟ من می‌خواهم که تغییرش دهم.

این چهار نکته اول به عنوان یک معامله بسته است. اینها نتیجه 40 سال تجربه جان گاتمن به عنوان یک متخصص روابط شناخته شده و استاد برجسته در دانشگاه واشنگتن است. او می‌گوید مردان باید منتظر انتقاد، تحقیر، دفاع و سنگ اندازی باشند. در ادامه با این خط قرمزها آشنا می‌شویم.

 

خط قرمزهای زندگی مشترک شماره 1- او از شما انتقاد می‌کند

خط قرمزهای روایط زنان

اکنون تفاوت زیادی بین شکایت و انتقاد وجود دارد:

شکایت این است: “من نگران می‌شوم وقتی که دیر سر قرار حاضر می‌شوی.”

انتقاد این است که “شما فراموشکار نیستید، خودخواه هستید. هیچ وقت به من فکر نمی‌کنی! ”

تفاوت را ببین؟

همه گاه و بی‌گاه با ضربات دردناک انتقاد می‌کنند، ما فقط انسان هستیم. اما، موقع استفاده مکرر از شما به عنوان کیسه بوکس احساسی نباید تحمل کنید.

 

خط قرمزهای زندگی مشترک شماره 2- او با شما با تحقیر رفتار می‌کند

رفتار ناپسند با تمسخر، کنایه و بی‌احترامی. اساساً، این بدان معناست که دوست دختر یا نامزد شما بحث‌ها را جدی نمی‌گیرد.

این موضوع چه تاثیری روی شما خواهد گذاشت؟ این رفتار باعث می‌شود احساس بی‌مهری و بی‌ارزشی کنید. هیچ‌کس اجازه این کار را ندارد، بنابراین اگر این امر برای شما آشنا به نظر می‌رسد باید سعی کنید به عنوان یک زن و شوهر روی این موضوع کار کنید.

 

خط قرمزهای زندگی مشترک شماره 3- او حالت دفاعی پیدا می‌کند

خط قرمز بعدی این است که افراد دیگر را به خاطر مشکلات خود مقصر می‌داند.

وقتی شخصی اشتباه می‌کند، یا می‌تواند متاسف باشد و اعتراف کند که اشتباه کرده است یا از خودش دفاع می‌کند. هرچند دفاع فقط درگیری را تشدید می‌کند‌، و این تقصیر را به گردن شخص دیگری می‌اندازد.

در زندگی، خصوصا در یک رابطه، “متاسفم” یک کلمه طلایی است. اگر دوست دختر شما آن را به شما نگوید و اشتباهات خود را قبول نداشته باشد (زیرا هیچ کس بی‌عیب نیست) این نشانه خوبی برای شماست.

(نکته حرفه‌ای: گفتن “متاسفم که ناراحت شدی” حساب نمی‌شود!)

 

خط قرمزهای زندگی مشترک شماره 4- او سنگ اندازی می کند

سنگ اندازی یک راه جایگزین برای تحقیر است که افراد در یک رابطه گاهی اوقات آن را تجربه می‌کنند. به جای اینکه دوست دخترتان مکالمه را جدی بگیرد، او از تعامل با شما خودداری می‌کند.

جان گوتمن می‌گوید امتناع از صحبت کردن، مشغول بودن به کار یا فرار از این کار و امتناع از پاسخ دادن به سوالات به این معنی است که دوست دختر یا نامزد شما از نظر فیزیولوژیکی عصبی شده و در موقعیتی نیست که بتواند بحث منطقی داشته باشد.

اگر این رفتار به نظر آشنا می‌آید، باید کمی استراحت کنید. برای بعضی از افراد، فقط 20 دقیقه زمان برای آرام شدن ممکن است باشد، برای برخی دیگر ممکن است چند روز یا بیشتر باشد که در این صورت اگر می‌خواهید متعهد به این رابطه باشید بهتر است به یک مشاور مراجعه کنید.

خط قرمز بعدی که می‌بینیم مرتباً در روابط مشاهده می‌شود:

 

خط قرمزهای زندگی مشترک شماره 5- او عادت‌های تمیزکاری متفاوت با شما دارد

خط قرمزهای روایط زنان

این مورد کوچک به نظر می‌رسد، درسته؟ مهاجرت به مکانی با نامزد شما می‌تواند لحظه‌ای واقعا هیجان‌انگیز در یک رابطه باشد.

با این حال، این می‌تواند به استدلال منجر شود، در اینجا دلیل این است:

نامزد شما مرتب‌ بودن را دوست دارد؟ او همیشه به دلیل تمیز نکردن بیشتر اوقات از شما ناراحت خواهد بود.

یا نامزد شما خودش را مرتب نمی‌کند؟ او به طور فزاینده‌ای ناامیدتان خواهد کرد و نمی‌تواند هر چیزی را در جای خودش بگذارد.

ناامیدی بین شما دو نفر با گذشت زمان بیشتر می‌شود و این یک عادت کاملاً ریشه‌ای است که تغییر آن بسیار سخت است. غلبه بر این مسئله غیرممکن نیست، اما من اکیداً به شما پیشنهاد می‌کنم قبل از هرگونه تصمیم‌گیری مهمی، از میزان مرتب بودن نامزد خود مطلع شوید.

 

شماره 6- او اعتماد به نفس ضعیفی دارد

این خط قرمز ممکن است خشن به نظر برسد، اما واقعیت دارد.

اگر نامزد شما نتواند خود را خوشبخت کند، تمام اراده و انرژی ذهنی شما را در تلاش برای انجام این کار برای آنها تخلیه خواهد کرد.

هر کس هر از گاهی نیاز به یک انتخاب احساسی دارد. اگر مجبور باشید دائماً آماده حمایت از او باشید، او چگونه این کار را برای شما انجام می‌دهد؟

یکی از سخت‌ترین درس‌های زندگی که مجبور شدم یاد بگیرم این است: قبل از اینکه بتوانید شخص دیگری را دوست داشته باشید، باید خودتان را دوست داشته باشید.

 

شماره 7- او همسر سابق خود را در لیست شماره‌گیری سریع دارد

من می‌خواهم این مورد مهم را بگویم، در صورتی که نامزد شما کمتر از 6 ماه قبل از همسر سابق خود جدا شده ولی به طور منظم با او چت می‌کند این یک علامت واقعاً بد هست.

گهگاه گپ زدن با همسر سابق خوب است. در واقع، من حتی می‌خواهم استدلال کنم که دختری که سراغ همسر سابق خود را نمی‌گیرد هم یک خط قرمز است.

اما، تماس مکرر و فوری با همسر سابق او نشان می‌دهد که رابطه کاملاً پایان نیافته است. شما باید خود را برای این واقعیت آماده کنید که احتمال زیادی وجود دارد که بتوانید به “دوست پسر جهنده” تبدیل شوید.

 

خط قرمزهای یک زن شماره 8- او یک ملکه درام است

آیا این یکی برایتان آشنا به نظر می‌رسد؟

به نوعی، هیچ کس آن را بدتر از دوست دختر یا نامزد خود ندارد. همه چیز مثل یک سریال آبکی و صابونی است و همه علیه او انتقام می‌گیرند – یا به قول خودش.

مانند شرکت در مسابقه‌ای تک نفره است  که هیچ برنده‌ای ندارد.

همانطور که شخصی می‌گفت:

“اگر شما بیمار هستید، او در بستر مرگ خود است”

از لحاظ احساسی پشتیبانی نخواهید شد که موضوع فوق العاده مهمی است.

 

خط قرمزهای یک زن شماره 9- او کتاب نمی‌خواند

خط قرمزهای روایط زنان

اگر شما هم مثل من عاشق مطالعه هستید. شاید شما برای گسترش افق دیدتان در دوره‌های کالج یا دانشکده شرکت می‎‌کنید، شاید شما فقط یک شخص کنجکاو باشید. اگر نامزد شما علاقه‌ای به خواندن و یادگیری ندارد یا حتی از بالا به این چیزها نگاه می‌کند، این یک نشانه بسیار بد است.

به عنوان یک آزمایش سریع تورق، از دختری در اولین قرار ملاقات بپرسید که آیا در حال حاضر کتاب می‌خواند یا خیر. اگر او در سال گذشته هیچ کتابی را نخوانده است، ممکن است بخواهید دلیل آن را جویا شوید. زندگی می‌تواند شلوغ باشد، اما یک سال زمان طولانی است …

در نهایت، شما جمع افرادی هستید که خود را احاطه کرده‌اید. اگر دوست دختر یا نامزد یا همسر شما در کنار شما رشد نمی‌کند و شما را تشویق نمی‌کند، چگونه می‌توانید به عنوان یک شخص یاد بگیرید و رشد کنید؟

 

خط قرمزهای یک زن شماره 10- او 24/7 روزانه با شما تماس تلفنی دارد

من عاشق این هستم که همسرم وقتی بیرون از خانه است به من پیام می‌دهد. این کار او به من می‌گوید که او به من فکر می‌کند. هر چند این یک محدودیت طبیعی هم دارد.

در اینجا همان چیزی است که یکی در مورد دوست سابقش گفت:

“هنگامی که من به او گفتم ما بیش از حد پیام کوتاه داده‌ایم، او به من پیام می‌دهد که چیزهایی وجود دارد که او می‌خواهد در مورد من پیامک کند اما این کار را نکرد زیرا فکر می‌کرد من از بابت ارسال پیامک عصبانی خواهم شد.”

اگر دوست دختر یا نامزد شما هر ساعت از روز به شما پیام می‌دهد و انتظار دارد هر بار پاسخ دهید، این فراتر از مرزهای طبیعی است. این کار مانع انجام کاری که به تمرکز‌ نیاز دارد هست، گذراندن وقت با کیفیت در کنار دوستان و خانواده در خارج از ساعات کاری انجام می‌شود.

 

شماره 11- او اسرار دیگران را با شما به اشتراک می‌گذارد

گاهی شایعات را حقیر می‌بینند، اما هزاران سال است که شایعات در جامعه نقش مهمی ایفا کرده است- بالاخره، چگونه یک مرد می‌فهمد که مرد دیگری شکارچی خوبی است بدون اینکه قبلاً با آنها شکار رفته باشد؟ آنها آن را می‌شنیدند.

شایعات یک چیز است اما کاری که هرگز نباید انجام دهید این است که رازهای شخص دیگری را با هم در میان بگذارید. اگر دوست یا نامزد شما این کار را می‌کند، با صحبت پشت سر دوستانش در حال شکستن اعتماد آنهاست. این همچنین بدان معنی است که او به احتمال زیاد اسرار شما را نیز با دیگران در میان می‌گذارد بنابراین مراقب صحبت‌های خود باشید.

در اینجا یک پیچش زبان اتفاق میافتد:

آنچه سوزی در مورد سالی می‌گوید بیشتر از سوسی می‌گوید تا سوزی

به آن فکر کنید، چه بدتر؟ شخصی کاری خجالت آور انجام می‌دهد یا کسی با خوشرویی در مورد آن به جهانیان می‌گوید؟

 

شماره 12- او با بازی می‌کند تا شما را آزمایش کند

دختری که از انجام بازی لذت می‌برد و شما را آزمایش می‌کند

فرقی نمی‌کند 18 ساله باشید یا 88 ساله. هر چقدر هم پیر باشید‌، به شما قول می‌دهم برای او و بازی‌هایش خیلی پیر هستید. و خواهید گفت کافی است.

در اینجا جمع‌بندی می‌کنیم:

ما در دبیرستان نیستیم، و شما در مقطع کارشناسی نیستید. صادق، روراست و آینده‌نگر باشید، و ما خیلی خوب با شما کنار خواهیم آمد. من در اواسط دهه سی‌ زندگیم هستم، بنابراین خیلی پیر و پخته هستم تا بتوانم از موانع سخت زندگی عبور کنم.

 

خط قرمزهای یک زن شماره 13- استفاده از شما برای فراموش کردن عشق سابق

ممکن است به شما بگویند که شما با همسران قبلیشان متفاوت هستید و هرگز این کار را با شما نمی‌کنند. بررسی واقعیت: شما “متفاوت با همسران قبلی” نیستید

واقعیت سخت این است که وقتی آقای مستر بعدی ظاهر شود، آنها از شما نیز جدا خواهند شد.

 

مواجهه با حقایق عینی هنگامی که در رابطه هستید ممکن است دشوار باشد. امیدوارم این خط قرمزها به شما کمک کند تشخیص دهید که آیا در یک رابطه دشوار هستید یا اگر هیچ یک از این موارد را نمی‌بینید، شاید فقط از آنچه به دست آورده‌اید قدردانی کنید!

 

 

______________________________

پیشنهاد میکنم این مقالات را هم بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.