خط قرمزهای زندگی مشترک چیست؟ خط قرمز دخترا چیست ؟ وقتی با شخص مورد علاقه خود روبه رو می‌شوید شاید خیلی هیجان زده باشید! ولی یادتان باشد که خط قرمزهای یک دختر را نیز هرگز نادیده نگیرید. پس خط قرمزهای رابطه زوجی چه چیزهایی هستند؟ در این مطلب به طور کامل خط قرمز های زنان را بررسی می‌کنیم.

شما تصور می‌کنید که با یک زن کامل قرار می‌گذارید …

با آن خانم ملاقات می‌کنید، واقعا شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد، دوستان شما او را دوست دارند … فقط یک چیزی این وسط درست نیست.

مدام بین شما بحث و جدال درمی‌گیرد و تنش روز به روز در حال افزایش است.

وقتی اوضاع درست پیش نمی‌رود، تشخیص خط قرمزهای زندگی مشترک مهم هست.

اگر خط قرمز های یک دختر را سریع شناسایی کنید می‌توانید قبل از صدمه زدن به کسی یا قبل از تمام شدن آن رابطه برای حل مشکلاتتان تلاش کنید.

مشکل این هست، برخی از خط قرمزهای زندگی مشترک به طرز عذاب‌آوری ظریف هستند، به ویژه وقتی که تازه اوایل رابطه‌تان هست و هنوز مدت کوتاهی هست که با آن دختر آشنا شده‌اید.

خیلی از ما هم در روابط سخت و سنگین سهم داشته‌ایم و آرزو می‌کنم زودتر از آنکه که اتفاقی بیافتد، یاد بگیریم که این شناخت را داشته باشیم.

بیشتر اوقات برای نجات خود خیلی زود دیر می‌شود:

52٪ از مردان اختلال نعوظ را تجربه می‌کنند، اما چند نفرشان در مورد آن صحبت می‌کنند؟ من می‌خواهم این موضوع را تغییر دهم.

چهار نکته اول شبیه به معامله بسته است. اینها نتیجه 40 سال تجربه جان گاتمن به عنوان یک متخصص روابط شناخته شده و استاد برجسته در دانشگاه واشنگتن است. او می‌گوید مردان باید منتظر انتقاد، تحقیر، دفاع و سنگ‌اندازی باشند. خب بریم ببینیم خط قرمزهای زندگی مشترک چیست؟

 

 

 

 

 

1- او از شما انتقاد می‌کند

خط قرمزهای روایط زنان

فرق زیادی بین شکایت و انتقاد وجود دارد:

این شکایت است: “من وقتی که دیر سر قرار حاضر می‌شوی، نگرانت می‌شوم.”

این هم انتقاد است که “تو فراموشکار نیستی، خودخواه هستی. هیچ وقت به من فکر نمی‌کنی! “

تفاوت را ببین؟

خط قرمزهای زندگی مشترک : همه آدم‌ها گاه و بی‌گاه با ضربات دردناکی به هم‌دیگر انتقاد می‌کنند، ما همه انسان هستیم. پس، موقع استفاده مکرر از شما به عنوان کیسه بوکس احساسی نباید تحمل کنید.

 

 

2- نامزد یا دوست دخترتان شما را تحقیر می‌کند

خط قرمزهای زندگی مشترک : رفتار ناپسند با تمسخر، کنایه و بی‌احترامی. اساساً، این بدان معناست که دوست دختر یا نامزد شما بحث‌ها را جدی نمی‌گیرد.

این موضوع چه تاثیری روی شما خواهد گذاشت؟ این رفتار باعث می‌شود احساس بی‌مهری و بی‌ارزشی کنید. هیچ‌کس اجازه این کار را ندارد، بنابراین اگر این اتفاق برایتان آشناست باید سعی کنید به عنوان یک زن و شوهر روی این موضوع کار کنید.

 

 

خرید عروسک خرسی برای ولنتاین
خرید عروسک خرسی

 

 

3- نامزد یا دوست دخترتان حالت دفاعی دارد

مورد بعدی از خط قرمزهای زندگی مشترک این است که دیگران را مقصر مشکلاتش می‌داند.

وقتی شخصی اشتباه می‌کند، می‌تواند متاسف باشد و اعتراف کند که اشتباه کرده است یا از خودش دفاع می‌کند. هرچند دفاع فقط درگیری را تشدید می‌کند‌، و او تقصیر را به گردن شخص دیگری می‌اندازد.

خط قرمزهای زندگی مشترک : در زندگی، خصوصا در یک رابطه، “متاسفم” یک کلمه طلایی است. اگر دوست دختر شما این کلمه را به شما نگوید و اشتباهات خود را قبول نداشته باشد (چون هیچ کسی بی‌عیب نیست) این نشانه خوبی برای شماست.

(نکته مهم: گفتن “متاسفم که ناراحت شدی” حساب نیست!)

 

 

4- او سنگ‌اندازی می‌کند

خط قرمزهای زندگی مشترک : سنگ اندازی یا مانع‌تراشی یک راه جایگزین برای تحقیر کردن است که افراد در رابطه گاهی اوقات آن را تجربه می‌کنند. به جای اینکه دوست دخترتان مکالمه را جدی بگیرد، از تعامل با شما خودداری می‌کند.

جان گوتمن می‌گوید امتناع از صحبت کردن، مشغول بودن به کار یا فرار از این کار و امتناع از پاسخ دادن به سوالات به این معنی است که دوست دختر یا نامزد شما از نظر فیزیولوژیکی عصبی شده و در موقعیتی نیست که بتواند بحث منطقی داشته باشد.

اگر این رفتار به نظر آشنا می‌آید، باید کمی استراحت کنید. ممکن است برای بعضی از افراد، تنها 20 دقیقه زمان برای آرام شدنشان کافی باشد، برای برخی دیگر ممکن است چند روز یا بیشتر باشد که در این صورت اگر می‌خواهید متعهد به این رابطه باشید بهتر است به یک مشاور مراجعه کنید.

 

 

خط قرمز بعدی که می‌بینیم مرتباً در روابط مشاهده می‌شود:

5- او عادت‌های تمیزکاری متفاوت با شما دارد

خط قرمزهای روایط زنان

 

خط قرمزهای زندگی مشترک : این مورد کوچک به نظر می‌رسه، درسته؟ مهاجرت به جایی جدید با نامزدتان می‌تواند لحظه‌ای واقعا هیجان‌انگیز در یک رابطه باشد.

با این حال، این مورد هم می‌تواند به استدلال منجر شود، به این دلیل که:

نامزد شما مرتب‌ بودن را دوست دارد؟ او همیشه و البته بیشتر اوقات به خاطر تمیز نکردن اطرافتان از شما ناراحت خواهد بود.

یا برعکس نامزد شما خودش را مرتب نمی‌کند؟ او به طور فزاینده‌ای ناامیدتان خواهد کرد و نمی‌تواند هر چیزی را در جای خودش بگذارد.

ناامیدی بین شما دو نفر با گذشت زمان بیشتر می‌شود و این یک عادت کاملاً ریشه‌ای است که تغییر آن بسیار سخت هست. غلبه بر این مسئله غیرممکن نیست، اما من اکیداً به شما پیشنهاد می‌کنم قبل از هرگونه تصمیم‌گیری مهمی، از میزان مرتب بودن نامزد خود مطلع شوید.

 

 6- نامزد یا دوست دختر شما اعتماد به نفس پایینی دارد

خط قرمزهای یک دختر : این خط قرمز ممکن است خشن به نظر برسد، اما واقعیت دارد.

اگر نامزد شما نتواند خودش را خوشبخت کند، تمام اراده و انرژی ذهنی شما را در تلاش برای انجام این کار تخلیه خواهد کرد.

هر کس هر از گاهی نیاز به یک انتخاب احساسی دارد. اگر مجبور باشید دائماً آماده حمایت از او باشید، او چگونه این کار را برای شما انجام می‌دهد؟

یکی از سخت‌ترین درس‌های زندگی که مجبور شدم یاد بگیرم این است:

قبل از اینکه بتوانید شخص دیگری را دوست داشته باشید، اول باید خودتان را دوست داشته باشید.

 

 

 7- او شماره همسر سابق خود را در شماره‌گیری سریع دارد

من می‌خواهم این مورد مهم را در مورد خط قرمزهای زندگی مشترک به شما بگویم، در صورتی که نامزدتان کمتر از 6 ماه هست که از همسر سابق خود جدا شده ولی به طور منظم با او چت می‌کند این یک علامت واقعاً بد برای رابطه شما هست.

خط قرمز های زنان : گهگاه گپ زدن با همسر سابق خوب است. در واقع، من حتی می‌خواهم استدلال کنم که رفتار دختری که سراغ همسر سابق خود را نمی‌گیرد هم یک خط قرمز است.

اما، تماس‌های مکرر و فوری با همسر سابقش نشان می‌دهد که آن رابطه کاملاً تمام نشده است. شما باید خودتان را برای این واقعیت آماده کنید که به احتمال خیلی زیاد به “دوست پسر موقتی” تبدیل می‌شوید.

 8- او یک ملکه درام است

آیا این یکی براتون آشناست؟

یعنی، هیچ رفتاری بدتر از این در مورد دوست دختر یا نامزد خود نیست. مثل یک سریال آبکی و صابونی است و انگار همه می‌خواهند از او انتقام می‌گیرند – به قول خودش.

درست مثل شرکت در مسابقه‌ی تک نفره است که هیچ برنده‌ای ندارد.

همانطور که شخصی می‌گفت:

“اگر شما بیمار هستید، او در بستر مرگ هست”

در این نوع رابطه شما از لحاظ احساسی حمایت نخواهید شد که موضوع فوق العاده مهمی است.

 9- دوست دختر یا نامزدتان کتاب نمی‌خواند

خط قرمزهای روایط زنان

 

خط قرمز های زنان : اگر شما هم مثل من عاشق مطالعه هستید. احتمالا برای گسترش افق دیدتان در دوره‌های کالج یا دانشکده یا سمینارهای مختلف شرکت می‎‌کنید، شاید فقط یک شخص کنجکاو باشید. اگر نامزدتان علاقه‌ای به خواندن و یادگیری ندارد یا حتی از بالا به این چیزها نگاه می‌کند، این نشانه بسیار بدی در رابطه شماست.

به عنوان یک آزمایش تورق سریع، از دختری در اولین قرار ملاقات بپرسید که آیا در حال حاضر کتابی می‌خواند یا خیر. اگر او در سال گذشته هیچ کتابی را نخوانده است، ممکن است بخواهید دلیل آن را جویا شوید. زندگی می‌تواند شلوغ باشد، اما یک سال زمان طولانی است …

در نهایت، به قول جیم ران شما میانگین ۵ نفری هستید که بیشترین وقتتان را با آن‌ها می‌گذرانید. اگر دوست دختر یا نامزد یا همسر شما در کنار شما رشد نمی‌کند و شما را تشویق نمی‌کند، چگونه می‌توانید به عنوان یک شخص یاد بگیرید و رشد کنید؟

 10- او 24/7 روزانه با شما تماس تلفنی دارد

خط قرمز های زنان : من عاشق این هستم که همسرم وقتی بیرون از خانه است به من پیام می‌دهد. این کار او به من می‌گوید که او به من فکر می‌کند. هر چند محدودیت‌های طبیعی هم دارد.

اینجا جمله‌ای است که یکی در مورد دوست سابقش می‌گفت:

“وقتی که به او گفتم ما بیش از حد به همدیگه پیام کوتاه می‌دهیم، او به من پیام می‌دهد که حرف‌هایی هست که می‌خواهد به من پیامک کند اما این کار را نکرد چون فکر می‌کرد من از بابت ارسال پیامک عصبانی می‌شوم.”

اگر دوست دختر یا نامزد شما هر ساعت از روز به شما پیام می‌دهد و انتظار دارد هر بار جواب بدهید، این توقع فراتر از مرزهای طبیعی است. این کار مانع انجام کارهایی هست که به تمرکز‌تان نیاز دارد، وقت‌گدرانی با کیفیت در کنار دوستان و خانواده در خارج از ساعات کاری انجام می‌شود.

 11- او اسرار دیگران را با شما به اشتراک می‌گذارد

خط قرمزهای یک دختر : گاهی شایعه پراکنی را امری حقیر می‌بینینم، اما هزاران سال است که شایعات در جوامع نقش مهمی ایفا کرده است- بالاخره، چگونه یک مرد می‌فهمد که مرد دیگری شکارچی خوبی است بدون اینکه قبلاً با او شکار رفته باشد؟ آنها این اخبار را می‌شنیدند.

شایعات یک چیز است اما کاری که هرگز نباید انجام دهید این هست که رازهای شخص دیگری را با هم در میان بگذارید. اگر دوست یا نامزد شما این کار را می‌کند، با صحبت پشت سر دوستانش باعث بی اعتمادی شما نسبت به آنهاست. این یعنی او به احتمال زیاد اسرار شما را نیز با دیگران در میان می‌گذارد بنابراین مراقب صحبت‌های خود باشید.

در اینجا یک پیچش زبانی اتفاق می‌افتد:

آنچه سوزی در مورد سالی می‌گوید بیشتر از سوسی می‌گوید تا سوزی

بهش فکر کنید، چی بدتر از این؟ شخصی کار خجالت آوری انجام می‌دهد و کسی با خوشحالی آن اتفاق را به عالم و آدم می‌گوید؟

12- او شما را بازی می‌دهد تا امتحانتان کند

خط قرمزهای یک دختر شماره : دختری که از بازی دادن شما لذت می‌برد تا امتحانتان کند

فرقی نمی‌کند 18 ساله باشید یا 88 ساله. هر چقدر هم سن بالایی داشته باشید‌، به شما قول می‌دهم برای او و بازی‌هایش خیلی پیر هستید. و خواهید گفت کافیه.

جمع‌بندی می‌کنیم:

ما دبیرستانی نیستیم، شما هم در مقطع کارشناسی نیستید. صادق، روراست و آینده‌نگر باشید، ما خیلی خوب با شما کنار خواهیم آمد. من در اواسط دهه سی‌ زندگیم هستم، پس برای این بازی‌ها خیلی پیر و پخته هستم تا بتوانم از موانع سخت زندگی عبور کنم.

 

 

13. استفاده از شما برای فراموش کردن عشق سابق؟!

خط قرمزهای زندگی مشترک : ممکن است به شما بگوید که شما با نامزد قبلی‌‌اش فرق دارید و هرگز این کار را با شما نمی‌کند. واقعیت این است که: شما “متفاوت با نامزد یا دوست پسر قبلی او” نیستید

واقعیت سخت این است که وقتی آقای مستر بعدی ظاهر شود، او از شما نیز جدا خواهد شد.

ممکن است زمانی که در رابطه هستید مواجهه با حقایق عینی و واقعی برایتان دشوار باشد. امیدوارم مطلب خط قرمزهای یک دختر به شما کمک کند تشخیص دهید که آیا در یک رابطه دشوار هستید یا اگر هیچ یک از این موارد را بین خودتان نمی‌بینید، شاید وقتش شده حداقل از آنچه به دست آورده‌اید قدردانی کنید!

 

 

______________________________

پیشنهاد میکنم این مقالات را هم بخوانید:

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]