در این مقاله قصد داریم سرخ کن بدون روغن را با آون توستر مقایسه کنیم و اینکه پخت غذا با کدامیک از لوازم پخت و پز بهتر است؟ همینطور به سوالات پرتکرار شما عزیزان نیز پاسخ داده‌ایم.
در واقع، مدتی هست که قصد داشتم این پست را منتشر کنم، چون مدام افراد زیادی از ما می‌پرسند: سرخ کن بدون روغن بخرم بهتره یا توستر؟ فرق هواپز و سرخ کن بدون روغن چیست؟ معایب سرخ کن بدون روغن چیست؟ بهترین سرخ کن بدون روغن چیست؟ بهترین توستر چیست؟ هواپز بهتره یا سرخ کن بدون روغن؟ فرق سرخ کن و هواپز چیست؟ تفاوت هواپز و سرخ کن بدون روغن چیست؟

بنابراین، قبل از اینکه به قسمت اصلی این مقاله بپردازیم و فرق سرخ کن بدون روغن و آون توستر را بررسی کنیم و پاسخ سوالات متداول را بدهیم، بیایید با ایجاد یک بیس استاندارد شروع کنیم و بر اساس آن پیش برویم. این همان چیزیست که به شما کمک می‌کند دقیقا متوجه شوید که همه این مقایسه‌ها از کجا ناشی می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: پنج برند برتر لوازم خانگی در دنیا

 

 

پرفروش‌ترین محصولات سرخ کن

 

 

مشاهده و خرید انواع سرخ کن بدون روغن

 

 

سرفصل‌ها

  1. فرق سرخ کن بدون روغن یا توستر چیست؟
  1. مزایا و معایب سرخ کن بدون روغن
  2. معایب سرخ کن بدون روغن
  3. سرخ کن بدون روغن بهتره یا آون توستر | آیا واقعا به آن نیاز دارید؟ 
  4. سوالات متداول

 

 

فرق سرخ کن بدون روغن یا توستر چیست؟

اندازه

سرخ کن بدون روغن جزء لوازم خانگی کاربردی در خانه و آشپزخانه می‌باشد و مناسب برای افرادی است که قصد رژیم گرفتن دارند. در حالی که تنظیمات همرفت برای اجاق‌های تمام فول‌سایز و توستر تولید می‌شوند.

اندازه سرخ کن بدون روغن یا توستر، المنت‌ها را قادر می‌سازد تا سریع‌تر گرم شوند. علاوه بر آن، غذا به المنت نزدیک‌تر باشد و در نتیجه غذا زودتر پخته شود.

همچنین امروزه برخی از اجاق‌های همرفت و اجاق‌های توستر، مثل بعضی از زودپزها و مایکروویوها، دارای تنظیم‌کننده هواگیر هستند.

 

گرمایش

در اجاق گاز همرفت، گرمایش از قسمت بالا به پایین حاصل می‌شود. این استراتژی بالا به پایین، باعث فوکوس بیشتر گرما شده و غذا را سریعتر می‌پزد.

 

پردازنده

المنت در بالای سرخ کن بدون روغن، درست زیر قسمت گرمایش قرار دارد. در اجاق گازهای همرفت، پردازنده در قسمت عقب‌ فر، وسط یا در اطراف قرار می‌گیرد.

 

ابعاد و میزان فن

سرخ کن بدون روغن، بزرگ و سریعتر از فن‌های همرفت عمل می‌کند. سازنده تأیید کرده است که فن در تنظیم سرخ کن بدون روغن 30٪ سریعتر از اجاق گاز همرفت است.

 

تجهیزات جانبی

سرخ کن بدون روغن با تعدادی لوازم جانبی جفت می‌شوند که امکان پخت سریع و یکنواخت را با تلنگر یا پرتاب کوچک فراهم می‌کنند. این لوازم جانبی که شامل سبدهای سوراخ دار سرخ کن بدون روغن، قفسه، سینی، سیخ مخصوص کباب هست. در صورت تمایل، قابلمه‌های کوچک پخت یا قوطی حلبی نیز روی قفسه‌ها قرار می‌گیرند.

 

مزایا و معایب سرخ کن بدون روغن

موقع استفاده از سرخ کن بدون روغن، نمی‌توانید محتویات داخل آن را ببینید. این مورد ممکن است زیاد قابل توجه نباشد، اما ممکن است مشاهده فرایند پخت غذا برای اکثر افراد خوشایندتر باشد.

سرخ کن بدون روغن هزینه بالاتری نسبت به اجاق‌های همرفت مشابه دارد. سرخ کن بدون روغن ممکن است 250 دلار قیمت داشته باشد، با این حال، اجاق گاز همرفت 150 وعده غذایی، بیشتر و انواع مختلفی از وعده‌های غذایی (از جمله نان تست) را طبخ می‌کند.

یک فرق هواپز و سرخ کن بدون روغن در این هست که سرخ کن بدون روغن فضای کمتری را اشغال می‌کند. اجاق گاز همرفت معمولا باید به صورت توکار یا روکار در آشپزخانه شما قرار بگیرد، ولی سرخ کن بدون روغن می‌تواند داخل کابینت قرار بگیرد حتی وقتی از آن استفاده نمی‌کنید (گاهی به دلیل ارتفاع آن، ممکن است در هر کابینتی جای نگیرد).

 

سرخ کن های بدون روغن شباهت بسیار فراوانی به فر های کانوکشن دار دارند، این نوع سرخ کن ها به المنت های حرارتی مجهز هستند و وقتی سرخ کن را به برق میزنید این المنت ها شروع به داغ شدن می کنند و بدین ترتیب جریان هوای بسیار داغی را درون دستگاه ها سبب می شوند.

در واقع سرخ کن های بدون روغن برای انتقال گرما از جریان همرفتی استفاده می کنند و فن هایی که درون سرخ کن قرار دارد کمک میکنند تا هوای گرم به همه جای دستگاه انتقال پیدا کند و بدین تمام مواد غذایی که درن سرخ کن ها قرار دارد به خوبی سرخ شوند.

سرخ کن ها دارای سبد های سوراخ داری هستند تا با واسطه این سوراخ ها گرما و حرارت به خوبی به مواد غذایی میرسد و مواد غذایی حالت کریسپی و سرخ شده ای پیدا کنند.

 

 

معایب سرخ کن بدون روغن

بنابراین به نظر می‌رسد سرخ کن بدون روغن یک وسیله کوچک از لوازم آشپزخانه هستند، مخصوصاً برای کسانی که غذاهای سرخ شده دوست دارند. اما اجازه بدهید درباره جزئیات بیشتر صحبت کنیم، به ویژه به برخی از معایب و مشکلات اشاره کنیم.

سرخ کن بدون روغن سرعت بالاتری نسبت به اجاق‌های همرفت دارد. فیلیپس می‌گوید سرخ کن بدون روغن 65 دسی‌بل صدا تولید می‌کند، یعنی تقریباً صدای آن به اندازه صدای جارو برقی بلند است. اما خب خیلی از وسایل آشپزخانه (به عنوان مثال مخلوط کن) نیز موقع کار با صدای بلند همراه هستند.

تمیز کردن سرخ کن بدون روغن به مراتب سخت‌تر از توستر است. برای شست و شوی سرخ کن، می‌توانید سبد سوراخ دار آن را با سطلی که در آن قرار دارد شستشو دهید. اگر میخواهید چیزی مثل بال مرغ بپزید، مقدار زیادی روغن در می‌آید. ولی با اجاق گاز همرفت، شما به راحتی ظرف را می‌شویید.

بنابراین مشخص است که در این مورد توستر گزینه بهتری هست، زیرا تمام کاری که شما باید انجام دهید شستن سینی است. برای تمیزکاری راحت‌تر، ظرف را با فویل آلومینیوم داخل توستر قرار دهید.

 

سرخ کن یا آون توستر؟ شما به کدامیک نیاز دارید؟

 

پرفروش‌ترین محصولات آون توستر

 

 

مشاهده و خرید آون توستر

 

سوالات متداول

آیا عمر مفید سرخ کن از توستر بیشتر است؟

درواقع به‌هیچ‌وجه نمی‌توان به کسی گفت که کدام لوازم آشپزخانه بهترین گزینه برای شماست. هر فردی نیازهای خاص خود را دارد، بنابراین بهترین انتخاب برای شما این است که ببینید هرکدام به تنهایی چقدر برای شما کاربرد دارد و بعد افدام به خرید کنید.

ممکن است یک عده سایز مناسب را ترجیح دهند، در حالی که عده دیگر قیمت یا حتی نوع غذاهایی که می‌توان با آن پخت را ترجیح دهند!

اگرچه من به شما اطلاع خواهم داد که چه چیزی برای من بهترین گزینه بود. برای من که در تهران زندگی می کنم، یک آشپزخانه کوچک دارم. از این رو، انعطاف پذیری و سادگی ذخیره سازی سرخ کن بدون روغن بهترین انتخاب بود. همچنین من غذای “سرخ شده” را بیشتر از نان تست میپزم.

تنها دلیل فردی که توستر را انتخاب می کند، این است که بخواهد پول کمتری صرف کند و به جای سرخ شدن، غذا برشته شود.

 

آیا سرخ کن بدون روغن از توستر بهتر است؟

من متخصص تغذیه یا دانشمند نیستم تا بتوانم راهنمایی حرفه ای به شما ارائه دهم. با این حال، از نظر تجربی، فکر می کنم این دو وسیله آشپزخانه از نظر بهداشتی شبیه یکدیگر هستند. حتی ممکن است ادعا کنید که توستر سالم تر است؛ زیرا طبخ آن بدون افزودن روغن امکان پذیر است.

در حالی که، برای مقدار زیادی غذا در سرخ کن بدون روغن، توصیه می شود سطح را با روغن اسپری کنید تا تردتر شود.

 

 

تفاوت هواپز و سرخ کن بدون روغن چیست؟

احتمالا برای شما هم سوال شده که تفاوت هواپز و سرخ کن بدون روغن چیست؟ از آنجا که فر و آون توستر طرفداران بیشتری دارند، اگر به دنبال کسب تجربه جدید در آشپزی نیستید مایکروویو، سولاردام و آون توستر گزینه پیشنهادی اغلب کاربران هست.

حالا تفاوت سرخ کن بدون روغن و هواپز چیه؟ درواقع فرق هواپز و سرخ کن بدون روغن این هست که هواپز غذا را کبابی می‌کند و خب این هم… .

 

آون توستر بهتره یا سرخ‌کن؟

آون توستر کاربرد زیادی دارد. ولی اگر می توانید کمی بیشتر هزینه کنید و فر تهیه کنید، چون کارایی بیشتری نسبت به آون توستر دارد.  

هواپز بهتره یا سرخ کن بدون روغن؟ فرق سرخ کن و هواپز چیست؟

در واقع هواپز مثل سرخ کن نیست، یعنی غذا را سرخ نمی‌کند و در اصل بخارپز می‌کند.

البته با هواپز خوراکی‌های مختلفی می‌توان تهیه کرد، مثل کباب به صورت بخارپز، کیک، پیتزا و …

ولی همانطور که از اسمش پیداست با سرخ کن فقط غذا را سرخ می‌کنید، من‌جمله ماهی، مرغ، سیب زمینی و … .

لازم به ذکر است که گرماش هواپز فقط از قسمت بالاست و از آنجا که یک وسیله برقی است، کیفیت پخت آن مثل فر نیست. از هواپز نمی‌توان مثل سرخ کن استفاده کرد. در کل اگر استفاده‌ زیادی دارید تهیه کنید.

سرخ کن بدون روغن با سرخ کن معمولی فرق دارد و اصلا نیاز به روغن ندارد. البته مناسب غذای رژیمی است نه سرخ کردن.

موفع پخت غذا با سرخ کن بدون روغن، تنها با یک قاشق یا یکبار اسپری روغن می‌توانید مقدار زیادی سیب زمینی ترد و خوشمزه تهیه کنید. بنابراین، روغن کمتری مصرف می‌شود.

معمولا نوعروس‎‌ها هنگام تهیه لوازم خانگی برای جهیزیه خود، سرخ‌کن هم می‌خرند. سرخ کن نسبت به هواپز جمع‌ و جورتر است و کارایی بیشتر و راحت‌تری دارد و می‌تواند بهترین تجربه خرید لوازم آشپزخانه شما باشد.

ضمن اینکه نیازی نیست ساعت‌ها کنار گاز بایستید و سرخ کردن غذا را برایتان راحت‌تر می‌کند.

یکی از معایب سرخ این است که مصرف روغن بالایی دارد و برای سلامتی مضر است.

در ادامه معایب دیگر آن را توضیح داده‌ایم.

 

معایب سرخ کن بدون روغن فیلیپس چیست؟

1- مسائل کیفیت

سرخ کن های رژیمی یا هواپزها بیشتر از قطعات پلاستیکی و ارزان قیمت فلزی ساخته می شوند. آنها ممکن است پس از ماهها یا سالها استفاده، تحمل فشار ناشی از پخت و پز را داشته یا نداشته باشند.

پس از مدتی استفاده از این دستگاه ها ،عناصر گرمایشی ، کنترل ها و فن ها در نهایت تمایل به خاموشی یا به عبارتی سوختن دارند. که پس از این امر نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه پیدا می کنند و ممکن است قطعات تعویضی کاملا اصل نباشند و یا حتی به سادگی پیدا نشوند.

سبدها و محفظه های فلزی آنها دوام چندانی ندارند و اغلب نیاز به تعویض دارند. پنل صفحه کنترل این دستگاه ها ممکن است بر اثر استفاده مکرر آسیب ببیند یا از کار بیافتند.

 

نکته : حتی خرید دستگاه های سرخ کن یا هواپز گران قیمت نیز می تواند این مشکلات را داشته باشند و حتی کاربران بسیاری ،بعد از خرید این نوع دستگاه ها مشکلات زیادی را گزارش نموده اند.

در واقع این دستگاه ها لوازم محکم و با دوامی برای آشپزخانه نیستند. اما در کل با خرید یک سرخ کن یا هواپز از یک شرکت دارای برند معتبر می توانید از برخی از این مشکلات جلوگیری کنید و در هنگام خرید باید در نظر داشته باشید که یک وسیله ی دارای ضمانت نامه طولانی مدت را خریداری کنید.

 

2. اشغال نمودن فضا

بر خلاف این که در قسمت مزایای این دستگاه ، کم جا بودن آنها ذکر گردید اما هستند برخی از این نوع دستگاه های هواپز یا سرخ کن که بسیار جا گیر و بزرگ و سنگین هستند. در واقع بعضی از واحدها آنقدر سنگین هستند که ممکن است حرکت آنها بسیار آسان نباشد و این عامل به یک نقطه ضعف بزرگ برای آنها تبدیل گردیده است.

 

3. برای خانواده های پرجمعیت ایده آل نیست

گاها مشاهده نموده اید که برخی از سرخ کن ها یا هواپزها برای “خانواده های پرجمعیت” تبلیغ می شوند اما این در واقع به چه معناست؟

بیشتر دستگاه های سرخ کن یا هواپزها برای تهیه ی غذا برای 1-4 نفر مناسب هستند (بسته به ظرفیت).

تعداد بسیار کمی از این دستگاه ها وجود دارد که بتواند ظرفیت غذای بیش از 4 نفر را تحمل کند و اغلب هنوز هم به صورت پخت و پز دسته ای مورد استفاده قرار می گیرند.

این بدان معنی است که همه ی حجم سیب زمینی یا سایر مواد غذایی ما نمی توانند بصورت یکجا وارد هواپز یا سرخ کن شوند و برای پخت و پز باید بصورت دسته به دسته مواد را به دستگاه منتقل نمود.

حتی اگر مقدار زیادی مواد وارد این دستگاه ها شود ممکن است همه ی آنها بطور یکنواخت سرخ یا پخته نشوند و بخش هایی از این مواد خام بمانند. بنابرین پخت و پز در این دستگاه ها برای ظرفیت بیش از 4 نفر مناسب نیست و وقت و انرژی بسیاری را از فرد می گیرد.

این دستگاه ها تنها مناسب خانواده های کم جمعیت یا افراد مجرد ، یا مناسب میان وعده های خوابگاهی یا اداری است.

 

4. منحنی یادگیری

اگر چه استفاده از این دستگاه ها آسان است ، اما برای درک بهتر برای آنها یک منحنی یادگیری وجود دارد. پخت هر واحد ویژگی های خاص خود را دارد که باید فرمول آنها کشف گردد.

بنابرین لازم است که راهنماها و دستور العمل های مربوط به کاتالوگ آن ، بطور کامل مطالعه شود. ممکن است لازم باشد چند بار به طور آزمایشی عمل شود تا نتیجه دلخواه حاصل گردد.

حتی اگر به کاتالوگ این دستگاه ها دسترسی ندارید خوشبختانه اینترنت مملو از کاربرانی است که تجربیات خود را به اشتراک گذاشته اند ، بنابراین یافتن نکاتی مرتبط با این نوع دستگاه ها بسیار آسان است.

 

5. محدودیت ها

سرخ کن ها یا هواپزها با تمام تطبیق پذیری های خود محدودیت هایی نیز دارند. برخی از این محدودیت های سرخ کن یا هواپزها عبارتند از : فرم کوچک ظرف و سبد دستگاه که ممکن است ماده غذایی شما در بعضی از این مدل ها جا نگیرد .

چسبندگی برخی مواد غذایی به ظروف این دستگاه ها که این به معنای تمیز کردن سخت تر است برای شما. گاهی برای ظرفیت های بالاتر مجبور باید شد که به صورت دسته ای آشپزی شود یا از وسیله دیگری استفاده شود.

همچنین باید قبل از تمیز کردن و نگهداری آن ، صبر نمود تا واحد خنک شود. بنابرین برای برخی از افراد ، این محدودیت ها ممکن است بیش از حد باشد که سیر ارزش و اهمیت خرید این دستگاه ها را نزولی خواهد نمود.

 

 

بهترین سرخ کن بدون روغن چیست؟

یکی از برندها که می‌نوان گفت بهترین بسرخ کن بدون روغن هست برند تایوانی بیشل است که از سال 2005 شروع به کار کرده است، برای استفاده از این نوع سرخ کن فقط یک قاشق روغن نیاز دارید. وزن بهترین سرخ کن بدون روغن بیشل حدود 4.2 کیلوگرم است. در همین مطلب می‌توانید لیست پرفروش‌ترین سرخ کن بدون روغن و توستر ها ببینید.

 

بهترین توستر چیست؟

این سوال رو هم خیلی پرسیده بودید که بهترین توستر چیست ما بعد از بررسی و تحقیقاتی که انجام دادیم لیستی تهیه کردیم که شامل بهترین توستر موجود در بازار که از بهترین مارک آون توستر ایرانی و خارجی هستند و برترین آون توسترها را تولید می کنند. میتوان به برندهای هانس ، تکنو ، کنوود ، نوبل کینگ، پارس خزر و … اشاره کرد. 
در ادامه این مطلب می‌توانید لیست پرفروش‌ترین سرخ کن بدون روغن و توستر ها ببینید.

جمع‌بندی
خب در این مقاله در مورد تفاوت هواپز و سرخ کن بدون روغن صحبت کردیم، بخارپز، هواپز، تخم مرغ پز، نان پز را با آون توستر مقایسه کردیم و گفتیم که بهترین روش پخت غذا با کدامیک است؟
در آخر نیز به سوالات متداول شما عزیزان پاسخ دادیم. سوالاتی مثل: فرق هواپز و سرخ کن بدون روغن چیست؟ معایب سرخ کن بدون روغن چیست؟ بهترین سرخ کن بدون روغن چیست؟ بهترین توستر چیست؟ هواپز بهتره یا سرخ کن بدون روغن؟ فرق سرخ کن و هواپز چیست؟

 

پرفروش‌ترین محصولات سرخ کن و آون توستر

 

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]