در طول زمان ، من فکر می کنم پست هایی ایجاد کرده ام که بیشتر آنها ، اگر نه همه مشکلات سوزاندن لوازم آشپزخانه ، را حل می کند. تعدادی از آن پست ها شامل Toaster Ovens vs Frequent Ovens ، Convection Toaster Ovens by Toasters ، Routine Ovens on Microwave و موارد دیگر است.

خوب ، اکنون ، ما قصد داریم Air Fryer و Toaster Oven را مقایسه کنیم – بهترین روش پخت چیست ؟. در واقع ، مدتی است که قصد داشته ام این پست را ارسال کنم ، زیرا تمام وقت با اظهارنظرهایی مانند “این فقط یک توستر برجسته” روبرو هستم که در نسخه های هواپز پرتاب می شود.

با توجه به این نکته ، قبل از پرداختن به قسمت اصلی این مقاله و تمایز 2 لوازم خانگی ، بیایید با ایجاد یک پایه استاندارد شروع کنیم که بر اساس آن کار خواهیم کرد. این همان چیزی است که به شما کمک می کند قطعاً بفهمید که همه مقایسه ها از کجا ناشی می شود.

 

بیشتر بخوانید: 5 برند برتر لوازم خانگی آشپزخانه در جهان در سال 2022

مشاهده و خرید انواع سرخ کن بدون روغن

 

آیا فرقی بین سرخ کن بدون روغن و توستر وجود دارد؟

اندازه

سرخ کن بدون روغن وسایل آشپزخانه هستند در حالی که تنظیمات همرفت به صورت اجاق های تمام اندازه و اجاق های توستر ساخته می شوند. اندازه پیشخوان سرخ کن بدون روغن یا توستر المنت‌ها را قادر می سازد تا سریع گرم شوند. علاوه بر این ، غذا را به اجزای گرم کننده نزدیک می کند ، که باعث پخت سریع غذا می شود. برخی از اجاق های همرفت و اجاق های توستر امروزه ، مانند برخی از زودپزها و مایکروویوها ، دارای تنظیم کننده هواگیر هستند.

گرم کردن

گرما از بالا در یک سرخ کن بدون روغن، از نظر بالا و پایین در یک اجاق گاز همرفت ، حاصل می شود. سبک استراتژی از بالا به پایین باعث تمرکز بیشتر آن شده و غذا را سریعتر می پزد.

موقعیت یابی پردازنده

عاشق در بالای سرخ کن بدون روغن، درست در زیر قسمت گرمایش قرار دارد. در یک اجاق گاز همرفت ، آن را در قسمت عقب فر ، یا در وسط یا در طرف دیگر پیدا می کنیم.

ابعاد و میزان فن

سرخ کن بدون روغن بزرگ و سریعتر از فن های همرفت عمل می کند. 1 سازنده تأیید کرده است که فن در تنظیم سرخ کن بدون روغن 30٪ سریعتر از علاقه مند به همرفت است.

تجهیزات جانبی

سرخ کن بدون روغن با تعدادی لوازم سوراخ دار جفت می شوند که امکان پخت سریع و یکنواخت را با تلنگر یا پرتاب کوچک فراهم می کنند. آنها شامل سبد سرخ کن بدون روغن ، قفسه ، سینی ، آب دهان مخصوص روتاری ها و سیخ مخصوص کباب هستند. در صورت تمایل ، قابلمه های کوچک پخت یا قوطی حلبی نیز روی قفسه ها چیده می شوند.

 

جوانب مثبت و منفی یک سرخ کن بدون روغن

با استفاده از سرخ کن بدون روغن، داخل آن را نمی بینید. این ممکن است خیلی قابل توجه نباشد ، اما توانایی درک غذای شما ممکن است به تخمین مهربانی کمک کند.

سرخ کن بدون روغن سرعت بالاتری نسبت به اجاق های همرفت دارند. فیلیپس می گوید سرخ کن بدون روغن 65 دسی بل ایجاد می کند ، که تقریباً به اندازه جارو برقی بلند است.

سرخ کن بدون روغن هزینه بالاتری نسبت به اجاق های همرفت مشابه دارد. سرخ کن بدون روغن ممکن است 250 دلار کار کند ، با این حال، یک اجاق گاز همرفت 150 وعده های غذایی بیشتر و انواع مختلفی از وعده های غذایی (از جمله نان تست) را طبخ می کند

سرخ کن بدون روغن فضای کمتری را اشغال می کنند. اجاق گاز همرفت مجبور است به صورت تمام وقت در آشپزخانه شما قرار بگیرد ، در حالی که یک سرخ کن بدون روغن می تواند در کابینت قرار بگیرد درصورتی که از آن استفاده نمی کنید (حتی به دلیل ارتفاع ، ممکن است در هر کابینت جای نگیرد).

تمیز کردن سرخ کن بدون روغن سخت تر است. با داشتن سرخ کن، سبد سوراخ داری را می توانید با سطلی که در آن قرار دارد شستشو دهید. اگر در حال پختن چیزی مانند بال مرغ هستید ، مقدار زیادی قطره قطره در می آید. با داشتن اجاق گاز همرفت ، شما به راحتی ظرف را بشویید.

معایب سرخ کن بدون روغن

بنابراین به نظر می رسد سرخ کن بدون روغن یک وسیله کوچک و کوچک آشپزخانه هستند ، مخصوصاً در مواردی که غذاهای سرخ شده دوست دارید. اما بگذارید با جزئیات بیشتر صحبت کنیم و به ویژه به برخی از اشکالات و مشکلات اشاره کنیم.

هنگام استفاده از سرخ کن بدون روغن، نمی توانید با استفاده از کوره همرفت آن را به راحتی امتحان کنید. در حالی که چند سرآشپز خانگی برای قرار دادن آن و فراموش کردنش کاملاً خوب هستند ، دیگران تمایل دارند ریزه کاری مواد غذایی را ردیابی کنند تا کاملاً عالی شود.

سرخ کن بدون روغن به طور قابل توجهی بلندتر از کوره همرفت هستند و به گفته فیلیپس به 65 دسی بل می رسند. برای اینکه یک ایده خوب به شما بدهیم ، این دقیقاً همان سطح صدای جارو برقی است. بنابراین ، نه فقط سکوت. اما دوباره ، بسیاری از وسایل آشپزخانه (به عنوان مثال مخلوط کن) نیز با صدای بلند هستند.

تمیز کردن سرخ کن به برخی از تلاش ها نیاز دارد. شما باید یک سبد سوراخ دار را به همراه سطل آن بشویید. و اگر در حال پخت و پز هستید ، بگذارید بگوییم بال مرغ، لازم است که قطره قطره قطره ای را که پشت سر بگذارید نیز بشویید. اجاق گاز همرفت در اینجا کاملاً برنده کاملاً واضحی است ، زیرا تمام کاری که شما باید انجام دهید شستن ظرف است. برای یک تمیز کردن ساده تر ، ظرف را با فویل آلومینیوم قرار دهید.

فر سرخ کن یا توستر | آیا شما به آن نیاز دارید؟

 

سوالات متداول

آیا سرخ کن از توستر بیشتر است؟

به طور طبیعی ، به هیچ وجه نمی توان به هرکدام از شما اطلاع داد که لوازم آشپزخانه بهترین گزینه برای شماست. همه افراد نیازهای خاص خود را دارند ، بنابراین انتخاب شما این است که ببینید هرکدام به تنهایی تأمین و تصمیم گیری می کنند. چند نفر می توانند اندازه را ترجیح دهند ، در حالی که دیگران ممکن است قیمت خالص یا حتی نوع غذاهای پخته شده در خانه خود را ترجیح دهند!

اگرچه من به شما اطلاع خواهم داد که چه چیزی برای من بهترین است. من که در تهران زندگی می کنم ، یک آشپزخانه کوچک دارم. از این رو ، انعطاف پذیری و سادگی ذخیره سازی سرخ کن بدون روغن بهترین راه حل برای من است. من همچنین غذای “سرخ شده” در خانه ام کاملاً بیشتر از نان تست پختم.

تا آنجا که من می توانم تنها دلایلی را که کسی تصمیم به تهیه اجاق گاز توستر در یک دستگاه سرخ کن می گیرد بیابم ، این است که چه کسی می خواهد پول کمتری را صرف کند و بیشتر باید به جای سرخ کردن غذا برشته شود.

 

آیا سرخ کن بدون روغن از توستر بهتر است؟

من یک متخصص تغذیه یا دانشمند هستم تا بتوانم هیچ راهنمایی حرفه ای برای شما ارائه ندهم. با این حال ، از نظر غیر روحانی من ، من فکر می کنم این دو وسیله آشپزخانه از نظر بهداشتی شبیه یکدیگر هستند. حتی ممکن است ادعا کنید که توستر سالم است زیرا طبخ آن بدون افزودن روغن امکان پذیر است. در حالی که ، برای مقدار زیادی غذا در سرخ کن بدون روغن ، توصیه می شود سطح را با روغن اسپری کنید تا تردتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید